windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google

Konferencja Google odwołana, a my poznajemy kolejną nowość w Android 11!

Kilka dni temu wspominaliśmy Wam, że konferecja deweloperska Google w tym roku fizycznie się nie odbędzie, a samo wydarzenie będzie transmitowane w sieci na specjalnym streamie. Jak się właśnie okazało – ów stream także został odwołany. Nie przeszkadza to jednak w publikowaniou w sieci nowych przecieków związanych z najnowszą odsłoną systemu z Mountain View – Android 11. Jeden z nich właśnie ujawnio i funkcja którą poznaliśmy zapowiada się naprawdę ciekawie!

Nowa funkcja przycisku zasilania w drodze!

Przycisk blokady/włączania smartfona jest obecnie wykorzystywany przez nas wyjątkowo rzadko – w dobie zabezpieczeń biometrycznych dużo częściej wybudzamy nazego smartfona za pomocą czytnika linii papilarnych bądź funkcji rozpoznawania twarzy. Google zadecydowało więc, że przypisze do niego nową, ciekawą funkcję. Będzie nią dostęp do menu szybkich ustawień.

Owo menu z pewnością zaoferuje nam mnóstwo przydatnych funkcji. Być może nawet będziemy mogli je w pewnym stopniu personalizować. Na razie udało się je testowo uruchomić programistom z forum XDA-Developers. Wiadomo już, że menu miałoby zostać wywoływane w momencie dłuższego przytrzymania przycisku blokady/włączania smartfona. Być może więc wyświetlało będzie ono dotychczas dostępne pod tym przyciskiem funkcje wyłączenia czy restartu urządzenia (widzimy to na materiale wideo).

Przycisk wybudzania/włączania smartfona wkróce z nową funkcją?

Mam nadzieję, że premiera Androida 11 odbędzie się w terminie, bez większych opóźnień. Prace nad nową wersją oprogramowania przebiegają dość intensywnie, więc koncern z Mountain View raczej nie zakłada opóźnień w tej kwestii. Nie mogę doczekać się oficjalnej prezentacji nowej wersji oprogramowania oraz wszystkich funkcji, które zaoferuje nam Android 11.

Źródło: Android Police