windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Ważne udogodnienie na Allegro! Koniec z prośbami do sprzedających?

Chyba nie ma wśród nas osoby, która chociaż sporadycznie nie dokonywałaby zakupów w serwisie Allegro. Do tej pory, gdy rozmyśliliśmy się z zakupu, to musieliśmy prosić o anulowanie zamówienia ogłoszeniodawcę (najczęściej przez wiadomość e-mail). Znana platforma sprzedażowa chce jednak pójść na rękę klientom i już wkrótce umożliwi nam własnoręczne anulowanie złożonego zamówienia!

Już wkrótce sam anulujesz zamówienie!

Jest jednak jedno „ale” – zamówienie będzie można anulować tylko do chwili, w której sprzedający zabierze się za jego realizację. Allegro uprości także procedurę zmiany przez kupującego adresu dostawy oraz danych do faktury. W momencie dokonania przez nas wyżej wymienionych zmian, sprzedający zostanie o nich poinformowany w stosownej wiadomości mailowej. No właśnie. Jakie korzyści owe zmiany przyniosą osobom sprzedającym swoje towary w popularnym serwisie? Podobno uproszczony zostanie w ten sposób proces starania się o zwrot prowizji. Nie wiadomo jeszcze kiedy nowe rozwiązania zostaną wdrożone w serwisie. Obstawiam jednak, że Allegro nie będzie nam kazało czekać zbyt długo. Skoro bowiem owa informacja pojawiła się razem z wieściami o zmianach prowizji, to może okazać się, że użytkownicy serwisu doczekają się nowych możliwości już w przyszłym miesiącu.

Dajcie znać co sądzicie o wyżej wymienionych zmianach. Moim zdaniem to zdecydowanie krok w dobrym kierunku. Chodzi przecież o to, by dokonywanie zakupów w serwisie zostało maksymalnie uproszczone. Oby nowe rozwiązania zostały wdrożone jak najszybciej!

Źródło: Allegro