windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki

Przechodzisz kwarantannę? Ministerstwo Cyfryzacji ma dla Ciebie aplikację!

Z powodu szalejącej pandemii koronawirusa wiele osób zmuszonych jest przebywać w domu w ramach kwarantanny. Pozostają wtedy pod nadzorem policji i służb sanitarnych. Ministerstwo Cyfryzacji wydało dla nich właśnie aplikację, która umożliwi prowadzenie kontroli ze strony odpowiednich organów oraz pomoc obserwowanym osobom.

Z nowej aplikacji nie skorzysta każdy!

Warunkiem skorzystania z apki Kwarantanna domowa jest skierowanie na odbywanie kwarantanny przez służbę zdrowia. Rejestrujemy się w niej specjalnym kodem, który otrzymamy w wiadomości SMS na numer podany w karcie lokalizacyjnej. Przed aplikacją postawiono dwa bardzo ważne zadania. Pierwsze to możliwość zdalnej kontroli osób odbywających kwarantannę przez policję. Mundurowi od czasu do czasu będą prosić nas o przesłanie wyraźnego selfie oraz udostępnienie naszej lokalizacji. Takie prośby będą się pojawiały z nienacka i na wykonanie „zadania” będziemy mieć określony czas (około 20 minut). Druga rola aplikacji to pomoc osobom, które przez dwa tygodnie nie mogą ruszyć się z mieszkania. Za pomocą odpowiedniego formularza będzie można zgłosić służbom zapotrzebowanie na: posiłek, pomoc psychologa, artykuły spożywcze czy kontakt pracownika socjalnego.

Być może ktoś spośród Was przebywa właśnie na kwarantannie domowej. Dajcie koniecznie znać, czy mieliście okazję skorzystać z aplikacji i jak się ona spisuje. Z tego co zauważyłem, Kwarantanna domowa jest dość surowo oceniana przez użytkowników. Czy to zasłużone słowa krytyki?

Link: Kwarantanna domowa

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji