windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Realme

Realme wkracza do Polski!

Realme to marka smartfonów notująca rekordowe wzrosty na całym świecie. Za kilkanaście dni produkty tego chińskiego giganta trafią na polskie półki sklepowe i w zasadzie najbardziej mogą zagrozić pozycji Xiaomi. Zaznaczam ów fakt ze względu na to, że Realme oferuje względnie tanie smartfony o przyzwoitych specyfikacjach. Co jeszcze warto wiedzieć o tej ciągle bardzo egzotycznej dla nas marce?

Realme mocno namiesza na rynku?

Realme to chińska marka, którą firmowane są smartfony sprzedawane w przystępnych cenach, jednak mające sporo do zaoferowania potencjalnym nabywcom. Warto odnotować, że mamy do czynienia z najszybciej rosnącym w siłę producentem smartfonów na świecie. W 2018 roku marka została wydzielona z koncernu Oppo, który to w Polsce jest już dobrze znany. Od tego czasu produkty z logo Realme na obudowie znalazły już ponad 25 milionów nabywców (tylko w trzecim kwartale 2019 r. producent sprzedał aż 10 mln smartfonów).

Produkty potencjalnego rywala Xiaomi trafią do czołowych, polskich sklepów z elektroniką oraz – być może – do ofert operatorów. Trwają obecnie spekulacje odnośnie tego, jakie modele będą sprzedawane w naszym kraju. Wiadomo natomiast, że za dystrybucję smartfonów Realme odpowiadać będzie NTT, które pod swoimi skrzydłami ma m.in. takie marki, jak OnePlus czy Oppo. Z tego powodu nie powinniśmy mieć też problemów z serisowaniem urządzeń spod znaku debiutanta na polskim rynku.

Dajcie koniecznie znać, czy będziecie zainteresowani ofertą Realme. Ja raczej nie skorzystam. Wolę sprawdzone rozwiązania od ryzykowania przygody z zupełnie nieznanym mi producentem. Ale może dla Was dobry stosunek ceny do jakości ma spore znaczenie? Zapraszamy do dyskusji!

Źródło: NTT