windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Microsoft Edge Plotki/przecieki Windows 10

Przeglądarka Edge wygodniejsza w obsłudze? Ciekawa nowość od Microsoftu!

Microsoft od momentu rynkowego debiutu nowej wersji przeglądarki Edge, bazujacej na silniku Chromium od Google, stara się by służyła nam jak najlepiej i pod względem funkcjonalności nawet przewyższała rozwiązanie koncernu z Mountain View – czyli przeglądarkę Chrome. Jeden z informatorów związanych z gigantem z Redmond poinformował właśnie, że w drodze jest kolejna ciekawa nowość, która ma usprawnić pracę z Edge w przypadku Windowsa 10. Jaka to funkcja? Już tłumaczę!

Przełączanie się między kartami przeglądarki będzie wygodniejsze?

Microsoft chce zdecydować się na zmiany w klasycznym widoku przełączanania aplikacji systemu Windows 10. Chodzi oczywiście o funkcję dostępną pod kombinacją klawiszy ALT + TAB. W tej chwili po skorzystaniu z tego skrótu klawiszowego widzimy jedynie przeglądarkę Edge jako jedną, konkretną pozycję (aplikację). Koncern z Redmond natomiast chce umożliwić nam przełączanie się w tym widoku między poszczególnymi, otwartymi kartami przeglądarki. Brzmi ciekawie, prawda? Pytanie czy takie rozwiązanie nie wprowadzi do widoku przełączania aplikacji zbytniego chaosu. Wielu z nas bowiem często otwiera w przeglądarce multum okien i tutaj takie przełączanie się między kartami może stracić na przejrzystości. Nie wiemy też, czy owa nowość bedzie ekskluzywna dla przeglądarki Edge, czy może też korzystanie z niej będzie możliwe także np. w przypadku Chrome i Firefoxa.

Odpowiedzi na te pytania uzyskamy zapewne gdy funkcja wejdzie w fazę intensywnych testów w ramach programu Insider. Być może Microsoft będzie chciał ją udostępnić już w ramach sporej, jesiennej aktualizacji oprogramowania dla komputerów pracujących pod kontrolą „dziesiątki”. Co myślicie o takiej zmianie? Czy Waszym zdaniem to krok w dobrym kierunku? A może będzie Wam totalnie zbędna? Zapraszamy do dyskusji!

Źródło: Twitter (@WalkingCat)