windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Ciekawostki Google

Tłumacz Google z fenomenalną nowością! Rozmowy łatwe jak nigdy wcześniej?

Pamiętacie czasy, w których dla wielu z nas porozumiewanie się z obcokrajowcami było nie lada wyzwaniem? Dziś języki obce opanowujemy o wiele łatwiej. A jeśli są dla nas wyzwaniem, to w sieci dostępnych jest mnóstwo ciekawych rozwiązań ułatwiających nam takie kontakty – od tłumaczonych rozmów na Skype po nową, fenomenalną funkcję aplikacji Tłumacz Google, która zaczęła trafiać na pierwsze urządzenia!

Transkrypcja na żywo już w Tłumaczu Google!

U wybranych użytkowników Tłumacza pojawiła się właśnie aktualizacja wprowadzająca transkrypcję na żywo. Dzięki niej łatwiej nam będzie nie tylko się porozumiewać, ale i tłumaczyć całe nagrania bądź wykłady. Rozwiązanie było już testowane przez Google w zamkniętym kręgu beta-testerów i najwyraźniej nikt nie zgłosił większych zastrzeżeń co do jakości jego funkcjonowania. Gdy już na nasze urządzenie trafi stosowna aktualizacja, to na ekranie głównym pojawi się nowa opcja – Transkrybuj. Będzie ona wyświetlana w miejscu, gdzie wcześniej pojawiały się ikonki przypisane do funkcji Pismo odręczne czy Głos. Oczywiście aktualizacja będzie stopniowo trafiała na pokład wszystkich urządzeń korzystających z Tłumacza Google. Na samym początku nowa funkcja będzie oferowała wsparcie dla kilku języków: angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hindi, portugalskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego oraz tajskiego. Oczywiście koncern z Mountain View z pewnością szybko doda do usługi kolejne.

Tłumacz Google to już naprawdę dojrzałe i świetne rozwiązanie ułatwiające nawiązywanie międzynarodowych kontaktów. Sam miałem okazję korzystać z niego kilkakrotnie w podbramkowych sytuacjach i nie miałem powodu do tego, by narzekać na jakość jego pracy. A czy Wam zdarza się wykorzystywać Tłumacza w codziennej pracy? A może poratował Was w jakichś zabawnych sytuacjach? Zapraszamy do dyskusji!

Źródło: Google