windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung Xiaomi

Więcej megapikseli! Samsung szykuje nowy aparat!

Aparaty montowane na pokładzie smartfonów coraz częściej zastępują nam kompakty. I choć do lustrzanek im daleko, to producenci prześcigają się w parametrach serwowanych nam rozwiązań. Ostatnio toczy się wojna na megapiksele. Prym wiedzie tu Samsung, który udostępnia swoje matryce Isocell także koncernowi Xiaomi. Jak się okazuje, aparat 108 MP to nie szczyt możliwości inżynierów z Korei.

108 MP to nie szczyt możliwości Samsunga!

Potężny aparat o kosmicznej rozdzielczości już wkrótce!

Pamiętacie jak jakiś czas temu pisałem Wam o aparacie Isocell o rozdzielczości 108 MP? Trafił on na pokład Xiaomi Mi Note 10 i później, w udoskonalonej wersji, do Samsunga Galaxy S20 Ultra. Jednak najwidoczniej to dla koncernu z Korei za mało. Kolejny, potężny aparat ma trafić do produkcji masowej. Jego rozdzielczość jednak wyniesie aż 150 MP! Domyślnie miałby wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 16 MP i łączyć dziewięć pikseli w jeden. Co ciekawe, taką matrycę wielkość aż 1 cala. Jeśli wierzyć doniesieniom, to nowy aparat miałby zadebiutować oficjalnie pod koniec roku, wpierw na pokładzie smartfonów chińskich producentów – Xiaomi, Oppo i Vivo.

Na pokładzie smartfonów Samsunga nowość może zadebiutować na początku przyszłego roku – wraz z premierą urządzeń z rodziny Galaxy S30. Pozostaje nam czekać na oficjalną prezentację nowego aparatu oraz na próbki jego możliwości. Oby w tej kwestii Samsung nas nie zawiódł!

Źródło: SamMobile