windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Microsoft Xiaomi

Koronawirus szaleje, a producenci zamykają sklepy! Microsoft i Xiaomi w odwrocie?

Szalejąca pandemia koronawirusa na pewno odbije się na światowej gospodarce – w końcu nakładane są zakazy handlu, które przynoszą straty producentom i podmiotom handlowym. Byc może to nowe rozdanie jeśli chodzi o rynek e-commerce. Sprzedaż sklepów internetowych powinna poszybować w górę – m.in. dlatego, że giganci muszą postawić na handel online ze względu na konieczność zamykania placówek stacjonarnych.

Xiaomi, Apple i Microsoft zamykają sklepy!

Nawet potęgi takie, jak Microsoft czy Xiaomi muszą postawić na e-commerce, gdyż ze względów bezpieczeństwa koncerny te były zmuszone zamknąć swoje placówki handlowe. Koncern z Chin zamierza dotrzeć do swoich klientów z ciekawymi promocjami – zaoferują je oficjalni dystrybutorzy marki w Polsce. Przykładem może być np. darmowa dostawa zamówionego sprzętu:

  • w sklepach mi-home.pl oraz mi-store.pl obowiązuje przy zamówieniu powyżej 99 zł,
  • w sklepie mimarkt.pl dotyczy zamówień dostarczanych do paczkomatu.

Poza tym wybrane smartfony Xiaomi dostępne są w promocyjnych cenach:

  • Redmi 7A 16 GB za 349 zł
  • Redmi 8A 32 GB w cenie od 499 zł
  • Redmi Note 8 Pro 64 GB za 999 zł
  • Redmi Note 8 Pro 128 GB za 1099 zł
  • Xiaomi Mi Note 10 128 GB za 2199 zł

Swoje sklepy pozamykały także inne koncerny – na przykład Microsoft i Apple. Gigant z Cupertino pozostawił swoje placówki otwarte jedynie w Chinach, w których sytuacja z koronawirusem zaczęła się ostatnio uspokajać. Pracownicy zamykanych podkreślmy – tymczasowo – sklepów mają zachować prawo do pełnego wynagrodzenia za czas przymusowego urlopu.

Niewątpliwie konieczne jest podejmowanie drastycznych decyzji aby ograniczyć tworzenie się skupisk ludzkich i zapobiec gwałtownemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. A czy Wy zamierzacie z powodu tego zagrożenia przestawić się na dokonywanie zakupów online? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: informacje prasowe