windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Huawei Urzadzenia

Premiera flagowców Huawei tuż tuż! Znamy ceny!

Huawei nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Przez problemy z dostępem do usług Google sprzedaż produktów konceru poza Chinami spada na łeb, na szyję. Modele z rodziny Mate 30 nie mogą znaleźć odpowiednio licznego grona sympatyków. A teraz zagrożone są wyniki sprzedaży flagowców P40. Skąd taka opinia? Już wyjaśniam!

Polskie ceny modeli P40 to… nieporozumienie!

Oczywiscie zdaję sobie sprawę, że mamy do czynienia z flagowymi smartfonami. Brak dostępu do usług Google to jednak dla wielu z nas poważne ograiczenie. Konsekwencją takiego stanu rzeczy będzie niskie zainteresowanie nowościami chińskiego producenta. Na tą chwilę polskie ceny nadchodzących flagowców prezentują się następująco:

  • Huawei P40 w wersji 8 GB/128 GB – 2999 zł
  • Huawei P40 Pro w wersji 8 GB/256 GB – 4299 zł

Są to kwoty niższe, niż w przypadku topowych smartfonów od Samsunga. Jeśli jednak zależałoby nam na zakupie tańszych urządzeń z najwyższej półki, to o wiele korzystniej prezentują się nowości od Xiaomi, które w dodatku oferują nam dostęp do usług Google. Huawei będzie musiało więc bardzo się postarać w kwestii oferty przedsprzedażowej. Być może niezbędny będzie zabieg podobny do tego, który koncern z Chin zastosował w przypadku modeli P40 Lite oraz P40 Lite E.

Trzymam kciuki za sukces Huawei. Jednak przed Chińczykami naprawdę spore wyzwanie. HMS, czyli Huawei Mobile Services nie są nam w stanie zastąpić produktów od Google. Czy mocne specyfikacje flagowców moga nam zrekompensować tak poważne braki? Czas pokaże!

Źrodło