windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Popularne smartfony Samsung już z Androidem 10!

Samsung z grubej rury ruszył z aktualizacjami do Androida 10 dla swoich wspieranych smartfonów. Proces został już zakończony w stosunku do flagowców. Obecnie natomiast oprogramowanie udostępniane jest urządzeniom ze średniej półki cenowej. Kilka dni temu otrzymał je model Galaxy A6 2018. Dziś natomiast otrzymaliśmy informację, że nowość trafiła na pokład pierwszych słuchawek z linii Galaxy A40 oraz A50!

Zmiany są drobne, ale jest ich wiele!

Google nie postawiło na rewolucję, tylko na delikatne zmiany w dobrym kierunku, które poprawiają bezpieczeństwo korzystania z systemu oraz jego ogólną funkcjonalność. Oto najciekawsze z nich:

  • Live Caption – funkcja tworząca w czasie rzeczywistym napisy do filmów,
  • Smart Reply – inteligentne, szybkie odpowiedzi na wiadomości,
  • Sound Amplifier – aplikacja odpowiedzialna za poprawę doznań słuchowych w trakcie odtwarzania muzyki,
  • udoskonalona nawigacja gestami,
  • większa kontrola nad danymi użytkownika,
  • Focus mode – tryb pomagający w skupieniu się na konkretnych, wykonywanych zadaniach;
  • Family Link – udoskonalone narzędzia dedykowane kontroli rodzicielskiej.

Nowości wprowadza także zaktualizowana nakładka systemowa. One UI 2 to przede wszystkim poprawki wizualne, których zadaniem jest uczynienie nakładki jeszcze bardziej ergonomiczną i estetyczną (doczekamy się w niektórych przypadkach interaktywnych, animowanych ikon). Samsung zapowiada także, że aktualizacja wprowadzi tryb ciemny do kolejnych aplikacji systemowych instalowanych na pokładzie smartfonów z Korei. Ponadto liczyć możemy na usprawnienia w zakresie komunikacji między urządzeniami – udostępniona zostanie m.in. możliwość udostępniania treści i plików kilku użytkownikom jednocześnie. Poprawek doczeka się klawiatura ekranowa Samsunga (pojawi się m.in. wsparcie dla nowych gestów). Powiadomienia – o wiadomościach czy nadchodzących połączeniach – zostaną przeprojektowane w taki sposób, by w czasie oglądania wideo nie zajmowały niepotrzebnego obszaru na ekranie. Pojawią się wreszcie nowe, dodatkowe funkcje – takie, jak Amplify Ambient Sound (wzmocnienie dźwięków otoczenia w słuchawkach) i Light Sensing.

Dajcie koniecznie znać, czy Wasze smartfony wyświetlają już komunikat o dostępnej aktualizacji. W pierwszej kolejności Android 10 trafi na pokład smartfonów z wolnej sprzedaży, a dopiero później na urządzenia zakupione u operatorów. Co ciekawe, modele Galaxy A40 i A50 najprawdopodobniej otrzymają w przyszłości jeszcze aktualizację do Androida 11 z One UI 3!