windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Problemy z pandemią i Poczta Polska. Szykujcie się na utrudnienia!

Poczta Polska, nasz wiodący narodowy dostawca przesyłek chyba niezbyt dobrze radzi sobie z codziennym funkcjonowaniem w dobie zagrożenia koronawirusem. Podczas gdy konkurencja wprowadza procedury mające na celu ułatwienie odbioru przesyłek, Poczta Polska może odnotować spore problemy z ich dostarczaniem.

Poczta Polska nie stanie na wyokości zadania!

Poczta wprowadza obostrzenia w kwestii godzin pracy placówek. Po zmianach spowodowanych pandemią koronawirusa będą one wyglądały następująco:

  • placówki pocztowe czynne od poniedziałku do piątku będą otwarte przez 6 godzin dziennie,
  • placówki pocztowe czynne w soboty będą otwarte przez 3 godziny dziennie,
  • placówki całodobowe będą otwarte w godzinach 8-20.

Ponadto jeśli zamierzaliście w najbliższym czasie nadać paczkę międzynarodową, to mam złe wieści – do odwołania Poczta Polska nie będzie przyjmowała takich przesyłek. Oczywiście w placówkach pocztowych obowiązują dodatkowe środki ostrożności, jak taśmy wyznaczające strefy ochronne dla pracowników, zachowanie odstępu 1,5 m od innych osób czy podchodzeinie do pracownika poczty wyłącznie za jego wyraźnym pozwoleniem. Przy okienku natomiast będzie mogła przebywać tylko jedna osoba.

No cóż – na pewno część zmian na poczcie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortowych warunków pracy jej pracownikom. W dłuższej perspektywie jednak takie obostrzenia – szczególnie w kwestii godzin otwarcia placówek – przełożą się na wydłużony czas dostarczania przesyłek i w konsekwencji zirytowanie ich adresatów.

Źródło: Poczta Polska