windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Microsoft Windows 10

Aplikacja Twój telefon z wyczekiwanymi nowościami!

Twój telefon to aplikacja, bez której obecnie nie wyobrażam sobie współpracy na linii smartfon – pecet. Korzystam z niej na co dzień głównie w celu synchronizacji zdjęć oraz powiadomień. Często też wysyłam za jej pośrednictwem wiadomości SMS. Apka doczekała się właśnie kolejnej, ważnej aktualizacji dzięki której trafiają do niej naprawdę przydatne funkcje!

Dwie ważne nowości już w drodze!

Pierwsza z nowości dedykowana jest właścicielom smartfonów, które oferują już funkcję strumieniowania ekranu na monitor naszego komputera (czyli na przykład nowszym flagowcom z rodziny Galaxy od Samsunga). Do tej pory strumieniowanie ekranu powodowało podświetlenie wyświetlacza smartfona i przez to skrócenie jego czasu pracy między ładowaniami. Microsoft poszedł jednak po rozum do głowy i zdecydował się na dodanie do aplikacji trybu pozwalającego na oszczędzanie energii i strumieniowanie ekranu przy wyłączonym ekranie smartfona. Super sprawa!

Druga z nowości jest jeszcze lepsza! Koncern z Redmond ma poprzez aplikację Twój telefon umożliwić współdzielenie schowka pomiędzy smartfonem a komputerem. Przełoży się to na wygodniejsze współdzielenie treści między urządzeniami. Do tej pory takie rozwiązanie było możliwe wyłącznie przy użyciu klawiatury SwiftKey należącej do Microsoftu. Nowość na razie będzie dostępna tylko w przypadku dwóch topowych smartfonów Samsunga – Galaxy S20 Ultra i Galaxy Z Flip. Amerykanie zapowiedzieli jednak, że lista będzie sukcesywnie rozszerzana o kolejne modele.

Samsung Galaxy Z Flip

Nowości, które trafiają do aplikacji Twój telefon tym razem, utwierdzają nas w tym, że Microsoft i Samsung nadal stawiają na bardzo ścisłą współpracę. Miejmy nadzieję, że wymienione wcześniej funkcje zostaną z czasem udostępnione nie tylko topowym smaetfonom.

Źródło: Microsoft