windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung

Samsung pracuje nad nowymi wyświetlaczami. Rewolucja w drodze?

Samsung to producent lubiący stawiać na innowacyjne rozwiązania. Pokazał nam to już niejednokrotnie testując ciekawe pomysły m.in. na pokładzie smartfonów z rodziny Galaxy A. Do sieci trafiają właśnie informacje wskazujące na to, że Koreańczycy pracują właśnie nad zupełnie nowym typem rewolucyjnych wyświetlaczy!

Nowe ekrany dla flagowych smartfonów?

Na początku tego miesiąca Samsung złożył wniosek o rejestrację znaku towarowego w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych. Opatentowana została nazwa typu ekranu do smartfona Samsung PIFF. Nie wiadomo jeszcze jakie parametry będą oferowały nowe wyświetlacze. Spekuluje się, że będą dedykowane urządzeniom z najwyższej półki i zastąpią w ich przypadku matryce Super AMOLED. Trzeba wspomnieć, że patent został złożony przez Samsung Electronics, a nie przez Samsung Display. Stąd pewność że związany jest z ekranem dedykowanym dla smartfonów, a nie przeznaczonym dla innych urządzeń. Na szczegóły związane z parametrami nowych matryc przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Mam nadzieję, że w tej kwestii koncern z Korei nas nie zawiedzie.

A jak Wy oceniacie jakość ekranów od Samsunga? Czy uważacie, że koncern z Korei powinien postawić na nowe rozwiązania w tej kwestii? Ja w stosunku do obecnie popularnych ekranów Super AMOLED mam mieszane uczucia. Trafiałem na takie, które się wypalały, ale i na inne, które długo pracowały zupełnie bezproblemowo. Zapraszam do dyskusji!

Źródło: Gizmochina