windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Kolejny Samsung z Androidem 10! Czas na model Galaxy A6 2018!

Samsung na całego ruszył z procesem aktualizacji do Androida 10 dla swoich smartfonów. Po flagowcach i droższych średniopółkowcach nadchodzi pora na modele sprzedawane w nieco przystępniejszych cenach. Jednym z takich urządzeń jest Galaxy A6 2018. Pierwsi jego użytkownicy mogą się już cieszyć najnowszą wersją Androida z nakładką One UI 2.0!

Android 10 to kilka ciekawych nowości!

Google nie postawiło na rewolucję, tylko na delikatne zmiany w dobrym kierunku, które poprawiają bezpieczeństwo korzystania z systemu oraz jego ogólną funkcjonalność. Oto najciekawsze z nich:

  • Live Caption – funkcja tworząca w czasie rzeczywistym napisy do filmów,
  • Smart Reply – inteligentne, szybkie odpowiedzi na wiadomości,
  • Sound Amplifier – aplikacja odpowiedzialna za poprawę doznań słuchowych w trakcie odtwarzania muzyki,
  • udoskonalona nawigacja gestami,
  • większa kontrola nad danymi użytkownika,
  • Focus mode – tryb pomagający w skupieniu się na konkretnych, wykonywanych zadaniach;
  • Family Link – udoskonalone narzędzia dedykowane kontroli rodzicielskiej.

Nowości wprowadza także zaktualizowana nakładka systemowa. One UI 2 to przede wszystkim poprawki wizualne, których zadaniem jest uczynienie nakładki jeszcze bardziej ergonomiczną i estetyczną (doczekamy się w niektórych przypadkach interaktywnych, animowanych ikon). Samsung zapowiada także, że aktualizacja wprowadzi tryb ciemny do kolejnych aplikacji systemowych instalowanych na pokładzie smartfonów z Korei. Ponadto liczyć możemy na usprawnienia w zakresie komunikacji między urządzeniami – udostępniona zostanie m.in. możliwość udostępniania treści i plików kilku użytkownikom jednocześnie. Poprawek doczeka się klawiatura ekranowa Samsunga (pojawi się m.in. wsparcie dla nowych gestów). Powiadomienia – o wiadomościach czy nadchodzących połączeniach – zostaną przeprojektowane w taki sposób, by w czasie oglądania wideo nie zajmowały niepotrzebnego obszaru na ekranie. Pojawią się wreszcie nowe, dodatkowe funkcje – takie, jak Amplify Ambient Sound (wzmocnienie dźwięków otoczenia w słuchawkach) i Light Sensing.

Dajcie koniecznie znać, czy możecie pobierać już aktualizację na Waszych egzemplarzach Samsunga Galaxy A6 2018. Na moim niestety nie jest jeszcze dostępna, ale to raczej wina brandu operatorskiego z Plusa. Mam nadzieję, że doczekam się nowej wersji oprogramowania znacznie szybciej, niż w ubiegłym roku!