windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Plotki/przecieki Urzadzenia

Huawei P40 Pro będzie świetny! Ale co z tego?

Huawei, z powodu bana nałożonego na koncern przez władze Stanów Zjednoczonych, nie radzi sobie najlepiej na europejskim rynku. Użytkownicy Androida nie są bowiem zainteresowani rezygnacją z dostępu do usług od Google nawet dla świetnie wyposażonych smartfonów. Lekarstwem na taki stan rzeczy ma być premiera flagowców z rodziny P40. Tylko czy poza Chinami kogokolwiek one zainteresują?

Specyfikacją braków nie nadrobisz!

Dyskusji nie podlega fakt, iż smartfony od Huawei są naprawdę fantastyczne. I wyjątkiem od reguły nie będzie tu także model P40 Pro, czyli flagowiec z krwi i kości na rok 2020. Zaoferuje nam topową specyfikację techniczną oraz – tradycyjnie już w przypadku modeli z linii P z dopiskiem „Pro” – potężne możliwości fotograficzne. Nieoficjalnie mówi się o obecności na pokładzie modelu P40 Pro następującej konfiguracji aparatów:

  • główny, z matrycą Sony IMX700 o rozmiarze 1/1,28″ i rozdzielczości MP. Nie można nie wspomnieć o rozmiarze pojedynczego piksela w tej matrycy – 1,22 μm. Odpowiednie zarządzanie świałem natomiast będzie wspierał filtr RYYB,
  • ultraszerokokątny z matrycą Sony IMX650 o rozmiarze 1/1,5″ i rozdzielczości 40 MP, z filtrem RGGB,
  • peryskopowy teleobiektyw z dziesięciokrotnym zbliżeniem optycznym, i dwoma soczewkami 2P1G,
  • teleobiektyw z trzykrotnym zbliżeniem optycznym,
  • sensor ToF rejestrujący dane dotyczące głębi.

Czy jednak taki zestaw wystarczy by przekonać nas do zakupu urządzenia pozbawionego dostępu do usług Google? Jak się przekonaliśmy, autorskie aplikacje wchodzące w skład Huawei Mobile Services (HMS) nie są w tej chwili w stanie zastąpić Sklepu Play czy pozostałych, podstawowych apek od twórców Androida. Sprzedaż modeli z rodziny P40 może więc wyglądać w Europie bardzo blado.

Zobacz: Huawei P40 Pro recenzja

A czy Wy bylibyście w stanie zrezygnować z usług Google, bądź zaryzykować wgrywanie ich na własną rękę dla smartfonów od Huawei? A może wśród Was są użytkownicy modeli z rodziny Mate 30 bądź P40 Lite i na co dzień korzystacie z HMS? Zapraszam Was do dyskusji w komentarzach.

Źródło: Gizchina