windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android

Ciemny motyw WhatsApp oficjalnie! Sprawdź jak go włączyć!

Wprowadzanie ciemnego motywu w przypadku aplikacji dedykowanych systemowi Android to ostatnio dość gorący temat. Wielu fanów oprogramowania od Google z niecierpliwością wypatruje wszelkich informacji związanych z dark mode dla ulubionych aplikacji. Dziś mam dobre wieści dla wszystkich użytkowników WhatsApp! Doczekali się oni bowiem bardzo ważnej aktualizacji.

Ciemny motyw WhatsApp dla iOS

Ciemny motyw dla WhatsApp w końcu dostępny!

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Korzystają z niego miliony użytkowników na całym świecie. Po długich beta testach w końcu twórcy udostępniają ciemny motyw zarówno w przypadku aplikacji dla Androida, jak i dla iOS. Ta aktualizacja nie trafiła jeszcze do wszystkich użytkowników, więc nie każdy ma możliwość sprawdzenia nowości.

Ciemny motyw WhatsApp dla Androida

W przypadku iOS tryb ciemny jednoznacznie nawiązuje do ciemnego motywu systemowego. Tło aplikacji jest po prostu czarne, a poszczególne elementy interfejsu utrzymane są w ciemnoszarej kolorystyce. Dzieki temu komunikator jest spójny z interfejsem samego systemu. W przypadku Androida natomiast, „dark mode” utrzymany będzie w odcieniach szarości. Nie jest to jednak zaskoczeniem, gdyż taki kierunek obrał wcześniej zarówno koncern Google, jak i inni twórcy aplikacji.

Jak włączyć ciemny motyw WhatsApp?

W przypadku smartfonów działających pod kontrolą Androida 10 lub iOS 13, ciemniejsze kolory zostaną włączone automatycznie. Warto odnotować również, że będą dostosowywać się samoczynnie do aktualnych ustawień systemowych. To wygodne rozwiazanie. Jeśli natomiast korzystacie ze starszych wersji oprogramowania od Google lub Apple, to w takiej sytuacji konieczne będzie włączenie trybu ciemnego z poziomu ustawień – wybieramy pozycję „Czaty”, następnie „Motyw” i na liście zaznaczamy „Ciemny”.

Niestety na moich smartfonach nie otrzymałem jeszcze aktualizacji wprowadzającej tryb ciemny. Dajcie koniecznie znać, czy Wam dane już było z niego skorzystać i jakie są Wasze odczucia z nim związane. A tymczasem pozostaje nam czekać na wprowadzenie podobnej nowości w ostatniej aplikacji od Facebooka, czyli samym kliencie tego serwisu społecznościowego.

Źródło: WhatsApp