windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Recenzje

Windowsowo testuje! GC PowerRide – by nie zabrakło energii w podróży!

Współczesne smartfony często wyposażane są przez producentów w wydajne baterie, dzięki którym nie musimy ich ładować dwa razy dziennie. Co, jeśli jednak w trakcie podróży chcemy trochę uzupełnić poziom energii naszego urządzenia lub po prostu doładować powerbanka? Z pomocą przychodzi wyjątkowa ładowarka samochodowa GC PowerRide, którą dane mi było ostatnio sprawdzić!

Szybka ładowarka samochodowa? Tylko od GC!

Wspomniana przeze mnie ładowarka jest lekka i poręczna. W procesie jej projektowania producent postawił na tworzywo sztuczne. GC PowerRide wyposażona została w aż trzy porty USB-A UltraCharge o mocy 18W każdy. Daje nam to łączną moc ładowarki na poziomie 54W oraz możliwość naprawdę sprawnego doładowywania smartfonów i innych akcesoriów. GC PowerRide charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz przyjemne dla oka zielone podświetlenie. Co ciekawe, ładowarka współpracuje zarówno ze standardowymi gniazdami 12V, jak i 24V, które montowane są w ciężarówkach i kamperach.

Godne odnotowania są „osiągi” ładowarki. W trakcie półgodzinnej trasy (z pracy, bądź do pracy) jesteśmy w stanie dość poważnie uzupełnić poziom naładowania naszego smartfona – potwierdzam to na bazie przeprowadzanych przeze mnie testów. W przypadku takiego iPhone X pół godziny ładowania ma wystarczyć, by doładować tego smartfona do 65% pojemności baterii (w przypadku standardowej ładowarki byłoby to około 25%). Samsunga Galaxy S10 natomiast na takiej samej trasie doładujemy do około 50% (standartdowo byłoby to około 20%). Jak więc widać różnice w czasach ładowania są dość spore.

Ładowarka PowerRide wyposażona została w rozmaite systemy, które zapewnić mają bezpieczeństwo jej codziennego użytkowania. Mamy tu więc zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe i przeciwprzepięciowe oraz układ odpowiedzialny za kontrolę temperatury ładowarki – wszystko po to, by ładowanie smartfona było w 100% bezpieczne zarówno dla nas, jak i dla naszych urządzeń. To bardzo ważna kwestia – pewności takiej nie mamy bowiem w przypadku tanich, marketowych ładowarek „no name” z Chin. A przecież gdy prowadzimy auto kwestia bezpieczeństwa jest dla nas najważniejsza.

Ładowarka GC PowerRide to w tej chwili najlepsza propozycja w swoim segmecie, jaką możecie zakupić w cenie poniżej 100 zł. W oficjalnym sklepie producenta zapłacicie bowiem za nią 89,95 zł. To dobry deal. W przyzwoitej cenie otrzymujecie bowiem naprawdę szybką i zaprojektowaną z rozmysłem ładowarkę, która nie zawiedzie Was w sytuacjach podbramkowych i pozwoli na szybkie naładowanie smartfonów i akcesoriów tak, by poziom ich energii wystarczył nam na dalszą część dnia.