windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Plotki/przecieki Surface Surface Phone Urzadzenia

Surface Duo nadchodzi? Premiera możliwa już wkrótce!

Surface Duo to pierwszy składany smartfon od Microsoftu i chyba najbardziej w tej chwili wyczekiwane urządzenie od koncernu z Redmond. Ostatnimi czasy mówi się o nim dość sporo i może to oznaczać, że Amerykanie intensywnie przugotowują się do oficjalnego wprowadzenia go na rynek. Co wiemy o nim na tą chwilę?

Surface Duo szybciej, niż się tego spodziewaliśmy? Android 10 na pokład!

Surface Duo według wstępnych zapowiedzi ma byc wysokiej klasy smartfonem wyposażonym w mocne podzespoły. Oprócz dwóch ekranów (ta koncepcja wdrażana jest obecnie dzięki akcesoriom przez LG) koncern z Redmond postawi najprawdopodobniej na procesor Snapdragon 855 wspierany przez 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci na dane użytkownika. Wstępne informacje odnośnie specyfikacji nie wskazują na obecność w przypadku Surface Duo modemu 5G. Wielką niewiadomą pozostają natomiast możliwości fotograficzne nowości z Redmond. Microsoft jakiś czas temu zapowiadał, że pod tym względem Surface Duo nie będzie ustępował najpotężniejszym foto-smartfonom. Jak będzie w praktyce? Przekonamy się wkrótce.

Pierwotnie zakładano, że smartfonowa nowość od Microsoftu może zadebiutować pod koniec 2020 roku. Najnowsze przecieki wskazują jednak na to, że składany telefon z Redmond może pojawić się na rynku już latem. Oby nie okazało się, że z tego powodu urządzenie będzie niedopracowane. W przypadku bowiem, gdy pod tym względem amerykanie nawalą, to stracą szanse na to, by zaistnieć na rynku smartfonów.

Źródło: Windows Central