windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Samsung Urzadzenia

A jednak! Android 10 nie dla starszych flagowców Samsunga!

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje wskazujące na to, że Samsung może zdecydować się na nietypowe rozwiązanie udostępniając aktualizację do Androida 10 dla swoich kilkuletnich flagowców – modeli Galaxy S8/S8+ oraz Note 8. Ta wieść rozbudziła nadzieje właścicieli wspomnianych smartfonów. Jak się jednak okazuje, owe pogłoski nijak mają się do rzeczywistości.

Samsung Galaxy Note 8

To koniec dużych aktualizacji dla eks-flagowców!

Wymienione przeze mnie flagowce Samsunga z 2017 roku to nadal świetne, wydajne telefony. Mimo to, koncern z Korei nie zdecydował się na wydłużenie wsparcia dla nich o kolejny rok. Do takiej informacji dotarli przedstawiciele serwisu SamMobile. No cóż – trudno się dziwić takiej decyzji. Samsung chce w tym roku sprzedać jak najwięcej urządzeń z rodziny Galaxy S20. Do tej pory ich wyniki sprzedaży nie prezentują się bowiem tak imponująco, jak w przypadku zeszłorocznych, topowych Galaxy. Modele Galaxy S8/S8+ oraz Note 8 mogą natomiast jeszcze przez dłuzszy czas liczyć na regularne poprawki bezpieczeństwa udostępniane przez koncern z Korei co kilka miesięcy. Podsumowując:

Jeśli chcecie korzystać z dobrodziejstw Androida 10 to niestety czas pomyśleć o zmianie urządzenia. Szkoda, że Samsung nie zdecydował się na zrobienie kroku naprzód i wydłużenie wsparcia choćby dla flagowców. Producenci smartfonów powinni brać w tej kwestii przykład z Apple, które potrafi przez długie lata wspierać swoje urządzenia. Ale chyba takie działania muszą pozostać na razie w sferze naszych marzeń.

Źródło: SamMobile