windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Ciekawostki Sharp

Koronawirus szaleje a… Sharp zamierza na tym zarobić!

Koronawirus szaleje na świecie i w mediach. Co niektórzy popadają przez niego w panikę, a wielkie koncerny oraz zwykli „janusze biznesu” próbują wzbijać kapitał na tym zagrożeniu. Ciekąwą inicjatywę zamierza podjąć koncern Sharp, który będzie w najbliższym czasie produkował maseczki w fabryce, której profil działalności był do tej pory zupełnie odmienny.

Co tam telewizory! Maseczki to prawdziwy biznes!

Nie da się ukryć, że w ostatnich dniach maseczki mające nas chronić przed zakażeniem koronawirusem osiągają w sieci kosmiczne ceny. Coraz częściej słyszymy jednak także, że zaczyna ich brakować. Koncern Sharp zamierza je produkować w fabryce w Kameyamie, w prefekturze Mie. Do tej pory Japończycy wytwarzali tam panele LCD oraz składali telewizory. Nowe plany zakładają produkcję nawet 500 tysięcy maseczek dziennie. Początkowo natomiast z taśm zjeżdżało będzie „zaledwie” 150 tysięcy maseczek każdego dnia. Sharp nie ujawnił jeszcze informacjo odnośnie sposobu dystrybycji ani cen swoich nowych produktów. Rodzi się więc pytanie – czy koncern chce przysłużyć się walce z nowym zagrożeniem, czy może jego przedstawiciele wyczuli łatwy sposób na zarobek.

A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Czy decyzja Sharpa zasługuje na pochwały? Czy zwiększenie produkcji maseczek może wyhamować zapędy „Januszy biznesu” sprzedających maseczki w cenach po 400 zł za sztukę? Zapraszam Was do dyskusji w komentarzach!

Źródło: The Verge