windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Huawei Plotki/przecieki Urzadzenia

Dobre wieści dla fanów Huawei! Czyżby pomysł na wyście z kryzysu?

Huawei nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych – szczególnie jeśli chodzi o pozycję koncernu poza Państwem Środka. Utrata dostępu do usług Google sprawiła, że produkty Chińczyków nie są już chętnie wybierane chociażby w Europie. Dlatego przedstawiciele koncernu dwoją się i troją żeby odwrócić ten negatywny trend. Właśnie pojawił się nowy pomysł, który ma uzdrowić sytuację wokół producenta.

Huawei P40 Lite

Huawei ma nowy pomysł na przekonanie klientów do zakupu smartfonów!

Przedstawiciele giganta opracowali właśnie rzekomo plan, którym mają być niskie, konkurencyjne ceny smartfonów Huawei, które dzięki takiemu zabiegowi mają być atrakcyjną alternatywą dla urządzeń oferujących dostęp do usług Google. Pierwszym smartfonem o stosunkowo przystępnej cenie ma być Huawei P40 Lite. Według wstępnych przecieków cena tego średniopółkowca miałaby wynieść w dniu premiery 999 zł. Jeśli te informacje się potwierdzą, to będziemy mieć do czynienia z bardzo atrakcyjną ofertą.

Model P40 Lite wyposażony zostanie w ekran o przekątnej 6,4″ i rozdzielczości FullHD+, nowy procesor Kirin 810, 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci na pliki. Możemy też liczyć na obecność czterech aparatów na „pleckach” – głównego o rozdzielczości 48 MP, szerokokątnego o rozdzielczości 8 MP oraz dwóch obiektywów po 2 MP – do wykrywania głębi oraz makro. Kamerkę do rozmów wideo charakteryzuje rozdzielczość 16 MP. Ciekawostką jest obecność baterii o pojemności 4200 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 40W.

Nowość najprawdopodobniej zadebiutuje wraz ze smartfonami P40 oraz P40 Pro – 26 marca. Trudno w tej chwili stwierdzić, czy w Europie uda się tym urządzeniom poprawić kiepskie wyniki modeli z rodziny Mate 30. Przekonamy się za kilka lub kilkanaście miesięcy.

Źródło: Huawei, OnLeaks