windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Urzadzenia

Huawei P40 Lite oficjalnie! Czy to będzie hit u operatorów?

Huawei nie składa broni w walce o utrzymanie w czołówce producentów smartfonów na świecie. Dziś dowiedzieliśmy się, że Google walczy o możliwość przywrócenia zgody na współpracę z Chińczykami. Doczekaliśmy się również premiery modelu P40 Lite, o którym wspominaliśmy Wam niedawno. Czy faktycznie to dobry smartfon, który może nieźle sprzedawać się u operatorów?

Brak usług Google rekompensuje specyfikacja tego urządzenia

Model P40 Lite wyposażony zostanie w ekran o przekątnej 6,4″ i rozdzielczości FullHD+, nowy procesor Kirin 810, 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci na pliki. Możemy też liczyć na obecność czterech aparatów na „pleckach” – głównego o rozdzielczości 48 MP, szerokokątnego o rozdzielczości 8 MP oraz dwóch obiektywów po 2 MP – do wykrywania głębi oraz makro. Kamerkę do rozmów wideo charakteryzuje rozdzielczość 16 MP. Ciekawostką jest obecność baterii o pojemności 4200 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 40W. Tylko czy mocna specyfikacja wystarczy, by zwrócić na siebie uwagę użytkowników przyzwyczajonych do korzystania na co dzień z usług i aplikacji od Google? Co prawda Huawei zapowiedział już, że zadba o przywrócenie dostępu do Sklepu Play i wszystkich pozostałych aplikacji z Mountain View gdy tylko pojawi się taka możliwość. Nikt jednak nie wie ile przyjdzie nam na ten przełom poczekać.

Cena? Nie wiemy jeszcze oficjalnie ile przyjdzie nam zapłacić za nowość w Polsce. Pojawiają się bowiem w tej kwestii bardzo rozbieżne informacje, a widełki to 999-1599 zł. Być może kwota, którą przyjdzie nam uiścić w momencie zakupu nowości będzie zależna od jej wersji. Czekamy na tą informację z niecierpliwością!

Źródło: Huawei