windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Recenzje

Windowsowo testuje! GC AirJuice – stylowa ładowarka indukcyjna dla każdego!

Ładowanie indukcyjne to ciągle domena dość niewielkiego grona topowych smartfonów. Funkcja ta nie jest rozpowszechniona wśród średniopółkowców oraz tanich urządzeń. Jeśli jednak zdążyliście już nabyć sprzęt, w którym energię można uzupełniać bez podłączenia za pośrednictwem kabla do kontaktu, to powinniście zainteresować się ładowarką GC AirJuice, która to ostatnio trafiła w moje redakcyjne łapska na testy.

Solidnie wykonana ładowarka za rozsądne pieniądze!

Ładowarkę GC AirJuice charakteryzuje elegancka i minimalistyczna bryła. Akcesorium wykonane zostało z metalu, z wykorzystaniem elementów gumowych. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to sporych rozmiarów logo GC. Ładowarka osadzona została na czterech gumowych podstawkach, co ma uniemożliwić jej samoczynne przesuwanie się na powierzchni, na której zostanie przez nas ustawiona. Ponadto, na górnej powierzchni ładowarki umieszczona została antypoślizgowa, gumowa ramka, której zadaniem ma być wspomaganie pewnego ułożenia naszego ładowanego urządzenia. Do źródła energii (laptopa, gniazdka elektrycznego) AirJuice podłączymy dzięki portowi USB-C. Producent postarał się o dołączenie podstawowego kabelka tego typu do zestawu (USB-C-USB-A).

Na jednej z krawędzi mamy więc złącze USB-C. Na przeciwległej natomiast umieszczono specjalną diodę, która ma nam sygnalizować, że ułożone na ładowarce urządzenie zostało naładowane. Co ciekawe, GC AirJuice oferuje nam dużą moc ładowania – nie ustępując w tej kwestii tradycyjnym, przewodowym ładowarkom. Nasze smartfony bądź słuchawki naładujemy z maksymalna mocą 15W (zapewniono też wsparcie dla urządzeń o poborze mocy 10W, 7,5W i 5W). Dzięki temu możemy oszczędzić nawet dwie godziny w porównaniu do „standardowego” ładowania bezprzewodowego.

GC AirJuice automatycznie wykrywa ułożone na nim urządzenie i inicjuje proces ładowania (nawet jeśli nasz smartfon ma nałożone etui typu case – tzw. „plecki”). Ponadto, dbając o bezpieczeństwo całego procesu, wykryje obce obiekty znajdujące się w strefie ładowania. Warto nadmienić, że mamy do czynienia z akcesorium zaprojektowanym w Polsce, które oferuje bezgłośną pracę. Dzięki metalowej powierzchni, dobrze rozopraszającej ciepło, nie było konieczne stosowanie w procesie jej projektowania wentylatora.

Efekty testów? Ładowarka GC AirJuice faktycznie bardzo szybko ładuje bezprzewodowo smartfony. Miałem okazję to sprawdzić w przypadku iPhone X oraz Huawei P20 Pro i muszę przyznać, że testowana nowość sprawuje się prawie tak dobrze, jak konwencjonalna, szybka ładowarka. Godzina ładowania naszego urządzenia pozwala na uzupełnienie poziomu energii do 40-50%. Oczywiście, aby uzyskać najlepsze wyniki pod względem czasu uzupełniania energii smartfonów i akcesoriów należy podłączyć AirJuice do ładowarki sieciowej oferującej wsparcie dla techonogii szybkiego ładowania.

Ładowarkę GC AirJuice możecie nabyć poprzez oficjalny sklep producenta, w cenie 129,95 zł i zdecydowanie nie będziecie żałować wydanych na nią pieniędzy.