windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki

Radio samochodowe uratuje życie? Alarmowa nowość w drodze!

Radio to dziś obowiązkowe wyposażenie praktycznie każdego samochodu. Zwykle umilamy sobie za jego pośrednictwem podróż bądź oczekujemy ważnych wiadomości z kraju i ze świata. Jak się jednak okazuje, może być ono wykorzystywane w celu ratowania życia i zdrowia. Pojawił się bowiem właśnie pomysł, by było one wykorzystywane w pewnym praktycznym zastosowaniu!

Przerywamy nadawanie audycji. Ważna wiadomość w drodze!

Czasami zdarza się, że sygnał dźwiękowy emitowany przez pojazdy uprzywilejowane nie wystarcza, by te mogły swobodnie dotrzeć do celu i – dla przykładu – przyczynić się do ratowania życia. Jest jednak pomysł na to, jak ów stan rzeczy zmienić. Wdrożeniem nowego systemu ma się zająć Parlamentarny Zespół ds. Trzeciego Sygnału dla Pojazdów Uprzywilejowanych. System ów ma współpracować ze specjalnym nadajnikiem montowanym na pokładzie pojazdów uprzywilejowanych. Dzięki niemu możliwe będzie nadanie komunikatu o zbliżającej się karetce, radiowozie itp. w promieniu 200 metrów od nadjeżdżającego pojazdu tego typu. W momencie nadawania komunikatu aktualnie odtwarzana stacja radiowa, bądź muzyka zostaną wyciszone i nadany zostanie odpowiedni komunikat. Co ciekawe, zostanie on nadany nawet gdy radio będzie wyłączone. Według twórców koncepcji takie rozwiązanie ma się przełożyć na ułatwienie przejazdu pojazdu uprzywilejowanego do celu. Od strony technologicznej zostanie wykorzystana funkcja TP/TA wchodząca w skład systemu RDS.

Nie wiadomo jeszcze kiedy całe przedsięwzięcie wystartuje. Mam nadzieję, że uda się wypracować jej wdrożenie w dość krótkim terminie. A co Wy sądzicie o takiej inicjatywie? Zapraszamy do dyskusji!

Źródło: prawodrogowe.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o