windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Taki będzie Android 11? Informacje o nowej wersji systemu Google w sieci!

Do tej pory Google niezbyt chętnie dzieliło się z nami informacjami związanymi z Androidem 11. Powinniśmy go poznać w pełnej krasie już za kilka miesięcy. Do sieci trafił jednak właśnie pierwszy poważny przeciek związany z nową wersją oprogramowania od Google. Nie przyniósł nam on ogólnego poglądu na nową wersję „Robota”, ale pojawiło się kilka ciekawych informacji.

Nowe Galaxy S20 na pewno otrzymają Androida 11

Android 11 nie będzie rewolucyjny

Google przez przypadek (a może wręcz celowo – by podgrzać atmosferę wokół systemu) opublikowało stronę dedykowaną developerom. Przede wszystkim wiemy już, że Android 11 zniesie ograniczenia w kwestii nagrywania materiałów wideo. Ponadto udostępniona zostanie funkcja ustawienia harmonogramu dla dark mode. Będzie ona przydatna dla tych osób, które chcą korzystać z trybu ciemnego tylko wieczorami. Warto wspomnieć o jeszcze jednej nowości – Share-to-Print. Owa funkcja umożliwi wygodne wykonywanie wydruków na drukarkach połączonych z naszym urządzeniem w ramach sieci bezprzewodowej. Oczywiście nie są to jedyne nowości, jakich uświadczymy w przypadku tegorocznej odsłony Androida. Kolejne z pewnością poznamy w ciągu nadchodzących tygodni.

Android 11 nie będzie systemem rewolucyjnym. Będzie raczej rozwinięciem koncepcji, którą Google wypracowało kilka lat temu. I może to dobra wiadomość? Android jest coraz bardziej dojrzałym systemem, któremu nie są już potrzebne gruntowne zmiany. Twórcy z pewnością skupią się więc na forsowaniu drobnych udogodnień, które mają uczynić pracę z naszymi urządzeniami jeszcze wygodniejszą.

Źródło: Android Police9to5Google

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o