windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

MWC 2020 odwołane! Koronawirus zbiera żniwo!

Targi MWC to ogromne, europejskie święto fanów nowych technologii. Czekamy na nie z niecierpliwością, jednak w tym roku przyjdzie nam obejść się smakiem. Wszystko przez szalejący koronawirus. Organizacji GSM Association zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie i komforcie uczestników targów, a te z oczywistych powodów są bardzo zagrożone.

W lutym targi się nie odbędą. Co dalej?

Wiadomo już na pewno, że targi nie odbędą się jak zawsze – w lutym. Nie opublikowano jednak informacji wskazującej na to, czy są szanse na przełożenie ich na inny termin. Schody w kwestii organizacji targów pojawiły się już kilkanaście dni temu – gdy wielu ważnych producentów wystartowało z publikowaniem oświadczeń wskazujących na to, że na targach się nie zjawią. Powodem miała być troska o bezpieczeństwo pracowników mających pojawić się na MWC. Odwołanie targów może mieć negatywny wydźwięk – przesunięciu mogą ulec daty premiery niektórych ważnych dla europejskiego rynku produktów. Przykładami mogą być tutaj smartfony Xiaomi – Mi 10 oraz Mi 10 Pro, które miały zadebiutować w Europie właśnie w Barcelonie. Producenci jednak bez wątpienia nie będą chcieli zbytnio zwlekać z premierami – w końcu czas to pieniądz.

Jak najbardziej rozumiem decyzję związaną z odwołaniem targów. Można fascynować się nowinkami technologicznymi, jednak trzeba pamiętać, że w obliczu zagrożenia koronawirusem lepiej nie ryzykować przebywania w dużych skupiskach ludzi, w których mogą się pojawić osoby zakażone. No cóż – trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na wszystkie opóźnione premiery.

Źródło: GSM AssociationBloomberg