windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Narzędzia

Google Chrome z praktyczną nowością! Nie będzie męczył wzroku!

Google nie zwalnia tempa w kwestii rozwoju swoich usług. Zaledwie kilka dni temu poznaliśmy nowości i zmiany, jakie mają w najbliższym czasie trafić do Map, a już dziś trafiła do nas informacja o praktycznej nowości, która w najbliższych tygodniach powinna trafić do Google Chrome. Tym razem koncern z Mountain View postawi na wygodę i zaoferuje nam wyczekiwane od dawna rozwiązanie!

Ciemny motyw w Google Chrome to bardzo wyczekiwana nowość!

Ciemny motyw pozwoli na oszczędzanie baterii ale i naszego wzroku wieczorami!

Moda na ciemne motywy w aplikacjach wybuchła w momencie wprowadzenia ich do systemów Android oraz iOS. Nagle developerzy zdali sobie sprawę, że aplikacje wyświetlane w ciemniejszych kolorach wyjdą na dobre naszemu wzrokowi oraz bateriom naszych urządzeń. Zmiany w tej kwestii zaczynają już dotykać także popularnej przeglądarki Google Chrome. Już niedługo ma ona umożliwić wyświetlanie nie tylko interfejsu, ale i samych stron internetowych w ciemniejszych, przyjemniejszych dla oka barwach. Funkcję tą można już testować w przypadku Chrome Canary dla Androida. W tym celu należy udać się do chrome://flags, a następnie odnaleźć flagę „Darken websites checkbox in the themes Settings”. Następnie przechodzicie do ustawień, sekcji z motywem i uruchamiacie opcję „Darken websites”.

Warto wspomnieć, że podobne rozwiązanie wprowadził już Samsung w swojej świetnej, mobilnej przeglądarce internetowej. Korzystam z niej na co dzień i muszę przyznać, że sprawia się świetnie szczególnie w godzinach wieczornych, gdy na przykład moja małżonka śpi, a ja mam jeszcze trochę pracy w oknie przeglądarki. Czy w ostatecznej formie funkcja Chrome będzie się sprawdzać równie dobrze? Tego dowiemy się gdy trafi ona do stabilnej wersji aplikacji.

Źródło: MSPU

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o