windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Instagram wkrótce ze świetnym mechanizmem. Zaszkodzi miernym influencerom?

Instagram to diabelnie popularny serwis społecznościowy, który pozwala nam na dzielenie się z obserwującymi zdjęciami i niezapomnianymi chwilami naszego życia. Przez wiele firm oraz influencerów jest jednak wykorzystywany także w celach zarobkowych. Już wkrótce jednak może paść na nich blady strach – serwis zamierza bowiem wprowadzić do niego bardzo pomocny dla wielu z nas mechanizm.

Już niedługo influencerom trudniej będzie nam wciskać zwykły chłam!

Instagram testuje bowiem nowy mechanizm, którego zadaniem ma być doradzanie nam odnośnie tego, których profili w serwisie nie warto obserwować. Po dłuższym czasie korzystania z serwisu w naszych profilach z pewnością nazbiera się sporo obserwowanych kont. Co jeśli zechcemy je uporządkować? Wydaje się, że może być to trudnym zadaniem. Instagram chcę wyjść naprzeciw temu problemowi. Już wkrótce lista obserwowanych przez nas profili zostanie podzielona na dwie. BBC Na pierwszej będą prezentowane konta z największym współczynnikiem interakcji. Na drugiej z kolei – te z punktu widzenia serwisu mniej atrakcyjne dla nas – które nie oferują interesujących, angażujących społeczność Instagrama treści. Nowość pojawiła się już w przypadku wersji aplikacji dedykowanej iOS – na razie w wersji testowej. Nie wiadomo kiedy serwis zacznie ja wdrażać w przypadku aplikacji przeznaczonej dla systemu Android.

Czy nowość na Instagramie zostanie ciepło przyjęta przez użytkowników? Tego jeszcze nie wiemy. Na pewno jednak będzie batem na miernych influencerów nie potrafiących budować wokół siebie aktywnej społeczności. Pomoże nam też w porządkowaniu listy obserowanych instagramerów i usuwaniu z niej tych, których twórczość jest wybitnie nieatrakcyjna.

Źródło: Instagram