windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Windows 10

To koniec przygody! Facebook znika ze Sklepu Microsoft!

Facebook to bez wątpienia najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. Nie ma się więc co dziwić, że jego aplikacja kliencka dostępna jest dla wszystkich platform. No dobra – prawie wszystkich. Już wkrótce bowiem Facebook zniknie ze Sklepu Microsoft. Tylko czy faktycznie komukolwiek jest on tam jeszcze potrzebny?

Z aplikacji Facebooka skorzystamy tylko na urządzeniach mobilnych

Facebook zniknie ze Sklepu Microsoft, bo tak naprawdę mało kto go używa!

Nie da się ukryć, że po uruchomieniu komputera – niezależnie od tego, czy jest to laptop, czy może klasyczny pecet – z Facebooka najczęściej korzystamy za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku Messengera – z niego chętnie korzystamy nawet wtedy, gdy akurat nie używamy Chrome, Edge bądź innych rozwiązań. Aplikacji Facebooka dla Windowsa 10 najzwyczajniej w świecie nie opłaca się już dłużej podtrzymywać przy życiu. Dlatego właśnie z dniem 28 lutego zostanie ona całkowicie wycofana ze Sklepu Microsoft. Ale chyba nikt nie będzie za nią szlochał. Osobiście nie znam chyba nikogo, kto korzysta z tego rozwiązania intensywnie na co dzień. Nie jest jednak wykluczone, że w mniej lub bardziej odległej przyszłości Facebook zaliczy powrót do świata Windowsa – już jako aplikacja webowa (PWA).

Facebook rozsyła już do użytkowników aplikacji dla Windowsa 10 informację o planowanym zakończeniu wsparcia. Czy będziemy tęsknić? Wątpię. Aplikacja serwisu dedykowana „okienkom” od dłuższego czasu działała bardzo topornie i nie była rozwijana w satysfakcjonujący sposób. O ile w ogóle była rozwijana. A wersja webowa serwisu w najbliższym czasie ma się doczekać solidnego odświeżenia, dzięki czemu powinno nam się z niej korzystać jeszcze wygodniej. Dajcie koniecznie znać w komentarzach w jaki sposób korzystacie z Facebooka na pokładzie Waszych komputerów.

Źródło: Facebook