windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Apple Ciekawostki Huawei iOS Motorola Samsung Xiaomi

Xiaomi pnie się coraz wyżej! Czy wkrótce wyprzedzi Samsunga?

Xiaomi przebojem wdarło się na polski rynek i radzi sobie na nim fantastycznie – głównie ze względu na doskonały stosunek ceny do jakości w przypadku swoich produktów. Chiński koncern do niedawna zajmował trzecie miejsce wśród najpopularniejszych producentów smartfonów w naszym kraju. Ostatnio jednak nabrał rozpędu i pnie się coraz wyżej!

Xiaomi już niedługo zostanie liderem polskiego rynku?

Wskazują na to najnowsze statystyki związane z polskim rynkiem smartfonów. Największym przegranym ostatniego roku jest Huawei, który ze względu na problemy związane z brakiem dostępu do usług Google mocno stracił w oczach Polaków. Ubiegły rok nie był także łaskawy dla tracącej na popularności Motoroli. Stabilnie natomiast prezentowały się rynkowe udziały Apple. Niewątpliwie walka o palmę pierwszeństwa rozegra się w najbliższych miesiącach. Udział w niej wezmą tracący ostatnio Samsung, oraz notujące potężny wzrost popularności Xiaomi. Jeśli w najbliższych kwartałach rynkowe trendy nie ulegną znaczącym zmianom, to jeszcze w tym roku Xiaomi obejmie pozycję lidera polskiego rynku wśród producentów smartfonów.

Samsung ma więc trudny orzech do zgryzienia. Być może receptą na problemy z popularnością produktów będzie obniżenie cen smartfonów z serii Galaxy A4x oraz niższych. Możliwe to będzie dzięki outsorcingowi – przekazaniu produkcji wspomnianych urządzeń chińskim podmiotom i firmowaniu ich logo Samsunga. Największym znakiem zapytania w tej sytuacji będzie jednak jakość wykonania tych smartfonów. Na jakim poziomie będzie stała? Przekonamy się już wkrótce!

Źródło: Twitter (Marek Kujda)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o