windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Muzyka i Wideo Netflix

Świetna nowość na Netflix! Nadchodzi wsparcie dla nowego kodeku!

Netflix to najpopularniejszy serwis streamingowy w naszym kraju, z którym godnie rywalizować może chyba tylko HBO GO. Nic więc dziwnego, że jego twórcy nieustannie dążą nie tylko do sukcesywnego poszerzania oferty w zakresie oferowanych subskrybentom filmów i seriali, ale i do pozytywnych zmian w samym funkcjonowaniu serwisu. Nie inaczej jest i tym razem – programiści odpowiedzialni za udogodnienia na Netflixie przygotowali dla nas od dawna wyczekiwaną nowość.

Netflix nie będzie już w tak dużym stopniu zużywał pakietów danych!

Oczywiście nowa funkcja nie zostanie od razu wprowadzona na szerszą skalę. W pierwszej kolejności wdrożona zostanie w przypadku pojedynczych produkcji oraz aplikacji dedykowanej systemowi Android. A wspomnianą nowością jest wsparcie dla kodeku AV1. Dzięki zastosowanej w jego przypadku kompresji, możliwe będzie oszczędzanie danych (głównie tych najcenniejszych – pakietowych). W niedalekiej przyszłości wsparcie dla AV1 mają oferować wszystkie nowe modele telewizorów, a przez samego Androida jest on wspierany dopiero od jego najnowszej odsłony. Warto w tym momencie wspomnieć o tym, że kodek AV1 nie będzie w przypadku aplikacji Netflixa dostępny domyślnie. Wsparcie dla niego będzie uruchamiane w momencie odhaczenia w ustawieniach aplikacji funkcji oszczędzania danych. Z wprowadzenia takiej nowości ucieszą się szczególnie ci subskrybenci Netflixa, który korzystają z aplikacji w podróży, a materiały wideo nieraz z konieczności – strumieniują za pośrednictwem danych pakietowych od operatora komórkowego.

Mimo, że operatorzy komórkowi w ramach popularnych abonamentów oferują nam coraz większe paczki danych, spore grono użytkowników smartfonów korzysta z najtańszych planów. W kwestii pobierania plików oraz strumieniowania muzyki i wideo polegają wtedy na stałym łączu. Zdarza się jednak, że w awaryjnych sytuacjach strumieniują wideo po danych pakietowych, a w takich przypadkach kodek AV1 może być zbawienny.

Źródło: informacja prasowa