windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Przedstawiciele Bestceny z oficjalnym oświadczeniem!

Od kilku dni trwa telenowela związana z kontrolą skarbówki w siedzibie popularnego sklepu internetowego – Bestceny. Do tej chwili mieliśmy styczność jedynie ze zdawkowymi informacjami, które wydostając się do sieci ukazywały nam aktualną sytuację. Opublikowane jednak zostało stanowisko kontrolowanego podmiotu, dzięki któremu byc może niektórzy klienci odetchną z ulgą.

Zostało ono udostępnione na Facebooku. Wynika z niego, że zamówienia złożone przed zamknięciem sklepu z powodu kontroli skarbowej zostaną zrealizowane, a sam klient będzie miał wybór – czy chce otrzymać telefon (trzeba pamiętać, że ciągle na zasadach „wypożyczenia”), czy może sprzedawca ma mu zwrócić gotówkę. Nie opublikowano jednak informacji jak długo będzie trzeba czekać na zwrot pieniędzy. W wyniku kontroli skarbowej z pewnością zostały zablokowane konta Bestceny i procedura zwrotu środków może nie przebiegać tak płynnie, jak oczekiwałby tego zainteresowane strony. Cieszy jednak fakt, iż powyższa informacja została w ogóle upubliczniona, gdyż do tej pory pracownicy Bestceny konsekwentnie milczeli.

Pozostaje mieć nadzieję na to, że sprawa znajdzie szczęśliwy finał przynajmniej dla klientów Bestceny. Samym sklepem zajmą się teraz natomiast odpowiednie organy ścigania, których zadaniem będzie weryfikacja tego, czy sklep działał w sposób legalny. Prawdopodobnie podobny los czeka Dragonist, który jest bohaterem podobnej afery – oby obydwie sprawy zostały wyjaśnione w sposób sprawny i sprawiedliwy.

Źródło: fanpage Bestcena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o