windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google GPS Narzędzia

Dziś wielkie święto fanów Map Google! Zapowiedziano ciekawe nowości!

Mapy Google przeszły w ubiegłym roku ogromną przemianę. Koncern z Mountain View wzbogacił je o multum ciekawych funkcji. W bieżącym roku natomiast nie powinniśmy spodziewać się wolniejszego tempa w kwestii rozwoju tej popularnej aplikacji. Mapy świętują bowiem 15 urodziny i właśnie dowiedzieliśmy się, jakich nowości uświadczymy w ich przypadku w niedalekiej przyszłości.

Google chce postawić na intensywny rozwój jednej ze swoich sztandarowych usług. Najnowsza aktualizacja (która w Sklepie Play pojawi się lada moment) ma przynieść podział interfejsu na nowe karty – Odkrywaj, Dojazd, Zapisane, Twój wkład i Aktualizacje. Będą one wyświetlały odpowiednio:

  • wysoko oceniane przez społeczność miejsca i wydarzenia,
  • funkcję nawigacji (piesza, samochodowa, komunikacja publiczna),
  • zapisane przez nas miejsca,
  • podsumowanie informacji przekazanych przez nas do aplikacji Mapy,
  • informacje z miejscami, których w danej okolicy nie powinniśmy przegapić.

Zmianie ulegnie także sama ikona Map, która będzie się prezentować bardziej estetycznie i nowocześniej. To jednak nie wszystko. Google zapowiedzało już także kolejne zmiany – m.in. informację o warunkach panujących w komunukacji publicznej oraz o tym, czy dany środek transportu jest dogodnym dla osób niepełnosprawnych. Oznaczane też będą autobusy, tramwaje czy pociągi oferujące monitoring.

A to z pewnością nie jedyne nowości, jakie ma dla nas w zanadrzu koncern z Mountain View. Z pewnością kolejne nowości Amerykanie będą przedstawiali nam sukcesywnie, w ciągu nadchodzących miesięcy. A jak Wy oceniacie tą świetną aplikację nawigacyjną? Czy Waszym zdaniem jej rozwój zmierza w dobrym kierunku? Zapraszam do wymiany opinii w komentarzach.

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o