windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Nokia Urzadzenia

Historia lubi się powtarzać? Nokia ma problemy ze sprzedażą smartfonów!

Nokia to producent smartfonów z tradycjami. Problem w tym, ze swego czasu przegapił boom na rynku urządzeń mobilnych trwając przy Symbianie, a następnie przy mobilnym Windowsie. Od jakiegoś czasu fińska marka nieźle radziła sobie z rozwojem smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Jak się jednak okazuje, obecnie smartfony Nokia nie sprzedają się tak dobrze, jak tego oczekiwano.

Jak się okazuje, ostatni kwartał ubiegłego roku przyniósł spory, bo aż 30-procentowy spadek sprzedaży smartfonów Nokia względem analogicznego okresu w roku 2018. Dodatkowo warto odnotować, że był to najgorszy kwartał Nokii od dłuższego czasu, a największe spadki sprzedaży koncern HMD zanotował w… Chinach, gdzie rywalizacja w segmentach tanich oraz średniopółkowych smartfonów jest naprawdę zacięta. Co jednak najbardziej zaskakuje? Systematycznie wzrasta popyt na proste telefony, pozbawione systemu operacyjnego. Trudno wyjaśnić z czego wynika taki trend, utrzymujący się już trzeci kwartał z rzędu.

Żeby przetrwać, Nokia musi systematycznie rozwijać swoje portfolio smartfonów z niskiej i średniej półki cenowej. Trzeba przyznać, że sprzedaż flagowców w przypadku fińskiego koncernu kuleje i HMD (jak zapowiadano od dłuższego czasu) może odpuścić ten segment rynku. A nam pozostaje trzymać kciuki za to, żeby nowy, 2020 rok był dla Nokii bardziej owocny pod względem wyników sprzedaży – nie tylko w Chinach.

Źródło: Nokiamob