windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki iOS

Jedna by wszystkie ładować? USB-C standardem wśród ładowarek w UE!

Jakiś czas temu wspominałem Wam o tym, że władze Unii Europejskiej zamierzają starać się o ujednolicenie standardów ładowania smartfonów niezależnie od producenta, który będzie je dostarczał (do poziomu USB-C). Jak się okazuje, specjalna rezolucja w tej sprawie została już przygotowana i przyjęta. Co to oznacza dla uytkowników smartfonów i samych producentów?

Do tej pory organy prawodawcze Unii Europejskiej apelowały do producentów o stosowanie jednego standardu złącz ładowania. Prośby jednak okazały się daremne, więc w Brukseli narodził się pomysł, by zmusić producentów do korzystania z ujednoliconego rozwiązania. Przygotowywana i przyjęta została już odpowiednia rezolucja w tej kwestii. Teraz producenci mają 6 miesięcy, żeby się do niej dostosować. Najwięcej pracy będzie miało Apple, które korzysta z własnego złącza Lightning. Znikną także ładowarki microUSB, a powszechnie stosowanym na terenie Unii Europejskiej standardem będzie USB-C. To dobra wiadomość, gdyż dzięki temu rozwiązaniu wreszcie nie będziemy musieli zabierać ze sobą w podróż kilku rodzajów przewodów.

Jestem ciekaw jak producenci poradzą sobie z wdrożeniem nowych przepisów unijnych. W przypadku smartfonów pracujących pod kontrolą Androida trzeba będzie zająć się wprowadzaniem zmian w złączach ładowania najtańszych smartfonów. Dużo trudniejszy orzech do zgryzienia będzie miało Apple. Ale wierzę w to, że koncern z Cupertino świetnie sobie z nim poradzi.

Źródło: informacja prasowa