windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS Plotki/przecieki Urzadzenia

Asystent Google i… Siri. Niespodzianka dla fanów Apple w drodze?

Wybór wirtualnego asystenta przemawiającego do nas po polsku jest bardzo ograniczony. W zasadzie w tej chwili korzystać możemy jedynie z rozwiązania przygotowanego przez Google. Jak się jednak okazuje wkrótce ten stan może ulec zmianie dzięki Apple i… Siri! Zaskakujące wieści dotarły do nas dzięki ofercie pracy opublikowanej przez koncern z Cupertino.

Do tej pory fani Apple nie mieli co liczyć na dostęp do Siri w języku polskim. Nie pojawiały się też żadne przesłanki mogące świadczyć o przygotowaniu takiej funkcji. Jak się jednak okazuje, w sieci pojawiło się właśnie ciekawe ogłoszenie w sprawie pracy. Poszukiwany jest bowiem szef zespołu Siri w Warszawie. Samo ogłoszenie jest jednak dość enigmatyczne i nie mówi wprost o tym, że poszukiwana jest osoba mająca odpowiadać za proces „polonizacji” Siri. Tworzony jest właśnie zespół ds. infrastruktury danych związanych z wirtualną asystentką od Apple i z pewnością będziemy musieli jeszcze trochę poczekać zanim informacje w tej kwestii się wyklarują.

Nie spodziewam się, że asystentka głosowa Apple przemówi do nas w języku polskim w tym, bądź w przyszłym roku. Warto jednak zauważyć, że udziały koncernu z Cupertino w naszym rodzimym rynku urządzeń mobilnych stale rosną (obecnie Apple plasuje się tuż za podium). Polska to dla Amerykanów coraz ważniejszy rynek i możliwe, że tworzenie wspomnianego wcześniej zespołu to preludium do szerszego zainteresowania się przez Apple polskim klientem. Oby!

Źródło: Apple