windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google Huawei Urzadzenia

Huawei podejmuje kluczową decyzję. Zawiedzie fanów?

Już od trzech kwartałów Huawei zmaga się z amerykańskim banem, w skutek którego koncern z Chin utracił dostęp m.in. do usług Google. Z tego powodu sprzedaż smartfonów tego producenta w Europie bardzo podupadła. I w niedalekiej przyszłości niewiele może się w tej kwestii zmienić. Chińczycy bowiem zapowiadają zmianę strategii. Czy będzie ona rozczarowaniem dla fanów?

Przedstawiciele koncernu zapowiedzieli, że nawet jeśli Amerykanie wycofają sankcje, to nie zamierzają już dalej współpracować z Google w kwestii przywrócenia dostępu do usług koncernu z Mountain View. Widzimy dzięki temu, że priorytetem dla chińskiego giganta będzie teraz rozwój własnych usług – Huawei Mobile Services. Z takiego obrotu spraw mogą być niezadowoleni fani produktów Huawei, którzy na pewno liczyli na powrót Sklepu Play, Gmaila itp. Być może jednak w dłuższej perspektywie czasu ta decyzja wyjdzie Chińczykom na dobre. Póki co jednak, włodarze Huawei muszą przygotować się na dużo słabsze wyniki sprzedaży na rynkach na których usługi Google są szczególnie popularne.

Możemy się spodziewać, że udziały giganta z Chin także w polskim rynku smartfonów mogą się zmniejszyć. Z pewnością będą chciały to wykorzystać koncerny takie, jak Xiaomi czy Nokia.

Źródło: Der Standard