windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Nowe wycięcie w ekranie w drodze? Samsung patentuje!

Producenci prześcigają się ostatnio w sposobach na pozbycie się dużego, szpetnego notcha na środku górnej części ekranu smartfona. Mamy już wycięcia w kształcie kropli wody, „oczka” aparatów, rozmaite slidery, czy wysuwane aparaty. Najwyraźniej to jednak nie wystarczy, gdyż Samsung patentuje kolejny rodzaj wycięcia w ekranie. Tylko czy ma ono sens?

Jak widać na załączonym szkicu, Samsung zdecydował się na przesunięcie notcha w prawą stronę. Nie jest to rozwiązanie rewolucyjne, ale może wnieść powiew świeżości do wzornictwa smartfonów od koncernu z Korei. Warto odnotować, że nowy rodzaj notcha jest nieco bardziej dyskretny, niż wcięcia stosowane do tej pory. Tylko czy jest sens bawić się w patentowanie kolejnych rodzajów wcięć w ekranie i tracić na to czas i zasoby jeśli ekrany typu Infinity-O robią robotę i prezentują się naprawdę nieżle? Mimo, że początkowo ich wygląd budził spore kontrowersje.

Byc może jest to patent, który nigdy nie zostanie wykorzystany przez Samsunga. A może za pół roku, gdy zadebiutuje kolejna generacja Galaxy Note, koncern z Korei zdecyduje się na odświeżenie wzornictwa. Na razie jest to wielka niewiadoma. A jak Wam się podoba nowy pomysł na notcha od Samsunga?

Źródło: 91mobiles

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o