windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android LG Urzadzenia

LG dodaje świetną funkcje z Androidem 10. Dlaczego się nią nie chwali?

LG to już dziś trochę zapomniany producent, którego smartfony nie cieszą się jakąś nadzwyczajną popularnością. Trudno zrozumieć dlaczego, gdyż są to naprawdę świetne i solidne urządzenia. Być może problemem są słabe działania marketingowe wokół produktów, lub ich niewłaściwa wycena. Kartą przetargową mogłaby być tutaj najnowsza funkcja, która trafia na pokład urządzeń z Korei wraz z Androidem 10, a o której jest nadzwyczaj cicho.

Źródło: XDA

Mowa o trybie desktopowym. Jest to funkcjonalność analogiczna do trybu DeX od Samsunga. LG jednak nie chwali się nią w żadnych materiałach prasowych – i jest to niewątpliwie spory błąd. Tryb desktopowy co prawda nie zastąpi nam komputera z prawdziwego zdarzenia, jednak bywa przydatny w sytuacjach, w których praktyczniejszym obszarem pracy jest ekran, który możemy podłączyć do smartfona. Ten od LG (jak widac na powyższym zdjęciu) prezentuje się estetycznie i intuicyjnie. Nowość można już testować w niektórych regionach za pośrednictwem smartfonów LG V50 ThinQ, G8 ThinQ i G7 One. Co ciekawe, by skorzystać z trybu desktopowego nie będzie konieczne stosowanie żadnej, specjalnej przejściówki. Wystarczy nam kabel USB-C – HDMI.

Wstępne opinie osób mających już styczność z trybem desktopowym od LG wskazują na to, że funkcjonalność ta została dobrze przemyślana a praca z nią to czysta przyjemność. Trudno podjąć tutaj polemikę, gdyż nie miałem jeszcze okazji sprawdzić tej funkcji. A czy Wy korzytaliście, bądź może korzystacie na co dzień z podobnych rozwiązań? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach. Czy tryb DeX od Samsunga, bądź w niedalekiej przyszłości tryb desktopowy od LG spełnią Wasze oczekiwania?

Źródło: XDA

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o