windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Ciekawostki Redmi Urzadzenia Xiaomi

Lubiana funkcja wraca do MIUI! Fani Xiaomi się ucieszą!

Problemy Huawei z dostępem do usług Google co prawda nie odbiły się czkawką chińskiemu koncernowi, ale mocno podkopały jego pozycję w Europie. Skrzętnie wykorzystuje to umacniające swoją pozycję Xiaomi. Koncern zaprezentował nam na przełomie roku naprawdę ciekawe smartfony. Zamierza też wprowadzić nowości do swojej autorskiej nakładki MIUI. Jedną z nich dobrze znacie, a jej powrót ucieszy wielu użytkowników.

Mowa oczywiście o motywach. Któż z nas nie lubi co jakiś czas odmienić swojego smartfona przy pomocy ciekawych dźwięków, tapet czy ikon? Najbezpieczniejszym działaniem (aby uniknąć złośliwego oprogramowania, którego w Sklepie Play mnóstwo) jest pobieranie gotowych motywów za pośrednictwem narzędzi udostępnianych przez producenta. Niestety Xiaomi zablokowało jakiś czas temu taką funkcję w Europie – nieoficjalnie ze względu na wprowadzane na naszym kontynencie (konkretniej w krajach członkowskich UE) nowego prawa związanego z RODO. Mam jednak dla Was dobre wieści. Motywy wrócą na pokład smartfonów Xiaomi jeszcze na początku tego roku!

To świetna wiadomość. Już wkrótce ponownie, do woli będziemy mogli zmieniać wygląd interfejsu naszych Xiaomi. Producent zobligował się, że wyrobi się z ponownym włączeniem funkcji na wszystkich kompatybilnych smartfonach do maja.

Źródło: Xiaomi