windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Microsoft Edge Windows 10

Debiutuje nowy Microsoft Edge. Czy warto dać mu szansę?

Microsoft Edge miał z założenia zastąpić niesławnego Internet Explorera i w końcu nawiązać równorzędną rywalizację z konkurencyjnymi przeglądarkami. Z pierwszego zadania wywiązał się wzorowo. Z drugim natomiast było już dużo gorzej. Dlatego w Redmond postawiono na silnik Chromium i wczoraj zadebiutowała nowa wersja przeglądarki powiązanej z systemem Windows 10. Dlaczego warto dać jej szansę?

Według Microsoftu nowy Edge to zupełnie nowa jakość. Dzięki bazie w postaci Chromium, przeglądarka ma być kompatybilna z wieloma przydatnymi wtyczkami znanymi nam z Google Chrome. Ponadto koncern z Redmond zapewni nam wygodne przełączanie profili użytkowników czy jeszcze lepszą synchronizację zakładek i haseł. Odświeżenia doczekał się także interfejs użytkownika, który prezentuje się teraz o wiele bardziej świeżo. Jego układ przywodzi na myśl wygląd przeglądarki Chrome, co jest ogromną zaletą, gdyż może ułatwić nowym użytkownikom przyzwyczajenie się do przeglądarki po przesiadce z rozwiązania od Google.

Nowej wersji Microsoft Edge zdecydowanie warto dać szanse. Ja właśnie zabrałem się za jej testowanie i muszę przyznać, że jestem pod sporym wrażeniem postępów, jakie poczynił Microsoft. Co prawda obecnie z Edge korzysta zaledwie 2,3% internautów, co w porównaniu do 60% wyniku Google Chrome wygląda dość mizernie, jednak może już wkrótce rozwiązanie z Redmond w znaczący sposób poprawi swoją sytuację.

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o