windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Android wreszcie z godną alternatywą dla AirDrop?

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się wieści związane z nowym standardem wymiany plików mającym zadebiutować w przypadku systemu Android. Ma być on alternatywą dla apple’owskiego AirDrop. Wcześniej nowość znana byla pod nazwą Fast Share. Dziś natomiast wiemy już, że oficjalne zadebiutuje jako Nearby Sharing.

Nowa funkcja ma zapewnić użytkownikom Androida błyskawiczną wymianę danych między urządzeniami. Podobnie jak standard od Apple, ma w tym celu wykorzystywać zarówno Wi-Fi, jak i Bluetooth. Wzmianki o nowości zostały wykryte w Google Play Services 20.03.03. Jest więc możliwe, że Nearby Sharing zostanie udostępnione użytkownikom „Robota” już wkrótce. Wtedy to dowiemy się także, jakie wymagania bedą musiały spełnić nasze smartfony i tablety (chodzi głównie o wersję Androida) abyśmy mogli z niej skorzystać. Warto również wspomnieć o tym, że przecieki wskazują na konieczność umieszczenia urządzeń korzystających z nowego sposobu łączności w odległości 30 cm od siebie, co będzie dużym ograniczeniem.

Z oceną nowego standardu przesyłu plików musimy poczekać do momentu jego oficjalnego debiutu. Na pewno jego debiut będzie gratką dla fanów Androida i ułatwi przesyłanie plików między urządzeniami. Czy jednak będziemy często korzystać z Nearby Sharing? Przekonamy się za jakiś czas!

Źródło: XDA