windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android

Nowość to, czy błąd Google? Użytkownicy zaskoczeni zmianą w Sklepie Play!

Ze Sklepu Play na co dzień korzystają miliony użytkowników Androida. Od jakiegoś czasu można było jednak spotkać się z opiniami, że ów sklep z aplikacjami od Google generuje na naszych urządzeniach zbyt wiele powiadomień. Koncern z Mountain View postanowił stawić czoła tej sytuacji i efekty tych działań możemy już dojrzeć gołym okiem!

Użytkownicy Androida w ostatnich dniach zaobserwowali, że po aktualizacji aplikacji w Sklepie Play ten przestał wyświetlać powiadomienie związane z zakończeniem owego procesu. Początkowo myślano że to błąd, który wynikł z jedej z ostatnich aktualizacji Sklepu od Google. Po raz pierwszy pojawił się u niektórych użytkowników Sklepu Play w wersji oznaczonej numerem 17.4. Jak się jednak okazalo – nie mamy do czynienia z błędem. Google celowo przestało wyświetlać informację o zakończeniu procesu aktualizacji aplikacji, aby nie zarzucać naszych smartfonów nadmiarem niepotrzenbnych informacji. Potwierdzam – owo powiadomienie nie jest już wyświetlane także na ekranie mojego urządzenia.

Co ciekawe, są osoby, które proszą Google o to, by powiadomienia wróciły. Mi ich brak natomiast zupełnie nie przeszkadza. A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Czy na Waszych urządzeniach irytuje Was czasem nadmiar niepotrzebnych powiadomień? Czy może decydujecie się na ich wyłączanie i pozostawianie tylko tych najistotniejszych?

Źródło: XDA-Developers