windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki Microsoft

To koniec pięknej przygody! Windows 7 odchodzi do lamusa!

Windows 7 to nadal uwielbiany przez miliony system, który nawet po latach cieszy oko interfejsem oraz zachwyca niezawodnością. Problem w tym, że Microsoft nie zamierza wiecznie utrzymywać go przy życiu. Dziś bowiem zakończone zostało wsparcie dla tego oprogramowania. Co to oznacza dla szarego użytkownika „siódemki”?

Windows 10 to dziś naprawdę porządne oprogramowanie

Przede wszystkim Windows 7 nie będzie już taki bezpieczny, jak dotychczas. Microsoft nie będzie bowiem tracił czasu i zasobów na publikowanie kolejnych poprawek bezpieczeństwa dla tego leciwego oprogramowania. Możemy się spodziewać również, że wkrótce jego użytkownicy stracą dostęp do najpopularniejszych aplikacji, z których do tej pory korzystali na pokładzie swoich urządzeń – w tym do oprogramowania antywirusowego. Kilka dni temu NVIDIA zapowiedziała, że ograniczy dostępność najnowszych sterowników dla swoich kart graficznych w przypadku urządzeń pracujących pod kontrolą Windowsa 7. Co prawda na razie mowa o kartach Quadro, ale można się spodziewać, że wkrótce sytuacja dotknie także układów GeForce. Patyczkować nie będzie się także Google – przeglądarka Chrome przestanie być aktualizowana w przypadku leciwego systemu już za półtora roku. A to dopiero wierzchołek góry lodowej, bo znanych i lubianych programów, które jeszcze sa dostępne dla Windowsa 7 jest dużo, dużo więcej.

Sam Microsoft przy pomocy agresywnych komunikatów zamierza namawiać nas na aktualizację do Windowsa 10. Nieoficjalnie wiadomo, że użytkownicy legalnych kopii „siódemki” mogą nadal dokonać aktualizacji za darmo. A czy Wy nadal korzystacie z Windowsa 7? A może już dawno zmieniliście oprogramowanie na nowszą wersję? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o