windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Ciekawostki

To koniec chaosu? Unia Europejska zabiera się za bałagan z ładowarkami!

Ładowanie urządzeń mobilnych może sprawiać problemy – szczególnie w podróży. Wynika to z różnych standardów ładowania i konieczności wożenia ze sobą wielu typów zasilaczy – microUSB, USB-C, Lightning czy rozmaitych ładowarek do laptopów. Już wkrótce jednak stan ten może ulec zmianie – za cały ten bałagan postanowiła się bowiem zabrać Unia Europejska. Oczywiście z korzyścią dla nas – użytkowników.

Najprawdopodobniej władze Wspólnoty będą starały się o to, by nasze urządzenia mobilne wyposażane były w jeden, ustandardyzowany typ złącza. Możemy się oczywiście domyślać, że chodzi o USB-C. Do tej pory organy prawodawcze Unii Europejskiej apelowały do producentów o stosowanie jednego standardu złącz ładowania. Prośby jednak okazały się daremne, więc w Brukselii narodził się pomysł, by zmusić producentów do korzystania z ujednoliconego rozwiązania. Podobno przygotowywana jest właśnie odpowiednia rezolucja w tej kwestii. Oczywiście wśród argumentów, kóre Unia będzie chciała przedstawić producentom znajdzie się zapis o tonach elektośmieci generowanych z powodu stosowania różnych standardów ładowania.

Niewątpliwie mamy do czynienia z krokiem w dobrym kierunu. Producenci póki co opornie forsują standard USB-C – szczególnie w przypadku swoich tańszych urządzeń. Na szczęście wśród flagocwów oraz smartfonów ze średniej półki cenowej sytuacja w tej kwestii nie wygląda już tak źle. A czy Waszym zdaniem producenci powinni częściej stawiać na złącza USB-C?

Źródło: Business Insider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o