windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Facebook i ciemny motyw – jest konkretna deklaracja koncernu!

Facebook – najpopularniejszy serwis społecznościowy – intensywnie pracuje nad wprowadzeniem ciemnego motywu do wszystkich swoich usług. Doczekały się go już Messenger oraz Instagram. Kolejny w kolejce jest klient samego serwisu społecznościowego. W tej kwestii właśnie padła konkretna deklaracja ze strony samego Facebooka. Czy mamy powód do zadowolenia?

Ciemny motyw zyskuje na popularności nie tylko w nakładkach systemowych!

Kilka dni temu mówiłem Wam o tym, że Facebook planuje przeprojektowanie interfejsu serwisu w przeglądarce. Widok Facebooka zyska na przejrzystości. W końcu będzie spójny z aplikacjami mobilnymi, co zdecydowanie ułatwi nawigowanie po jego zasobach – szczególnie mniej wprawionym użytkownikom. Oczywiście elementem dominującym w odświeżonym interfejsie Facebooka będzie wszędobylska biel, która zastąpi opatrzony od lat niebieski kolor. Warto odnotować, że odmieniony zostanie panel powiadomień – z małego okienka zostanie przekształcona w pełnoprawną listę, która wyświetlana będzie po prawej stronie ekranu. Zmieni się także widok naszego profilu. Moim zdaniem będzie on teraz bardziej estetyczny i nieco skromniejszy. Zdjęcie profilowe powędruje na środek zdjęcia w tle, a pod nim zostanie umieszczony nasz wyróżniony cytat. Przeprojektowaniu ulegnie także układ odnośników do kategorii na naszym profilu (znajomi, zdjęcia itp.). Zmiany nie są radykalne, jednak w wyraźny sposób odświeżają postrzeganie interfejsu Facebooka. Wracając jednak do samego ciemnego motywu – przedstawiciele serwisu twierdzą, że zostanie on wdrożony do wiosny, a więc w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy. Możemy więc być pewni, że prace nad nim weszły już w zaawansowaną fazę. Oby deklaracja dotyczyła także aplikacji mobilnej.

Ciemny motyw na Facebooku to chyba w tym momencie najbardziej wyczekiwana nowość. W dobie wdrożenia jej na naszych urządzeniach ze strony Androida 10 wielu z nas oczekuje tego, że trafi ona do wszystkich najpopularniejszych aplikacji. Czy Facebook zdąży z jej wprowadzeniem na czas? Przekonamy się już wkrótce!

Źródło: CNET