windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki

Helio G70 – nowość od MediaTek, która uczyni smartfony dla graczy tańszymi!

MediaTek nie jest tak poważany wśród użytkowników smartfonów, jak Qualcomm, Samsung czy HiSilicon. Niemniej jednak układy tego producenta są chętnie montowane na pokładzie tańszych urządzeń. Wkrótce MediaTek może przyczynić się do wprowadzenia na rynek jeszcze tańszych smartfonów dedykowanych graczom. Wszystko dzięki procesorowi Helio G70.

Ów nowy, mobilny układ charakteryzować ma wysoka wydajność pracy przy stosunkowo niskich kosztach produkcji. Oczywiście nowy procesor nie będzie taki mocny, jak MediaTek Helio G70T, jednak chodzi o to, żeby było opłacalnym montowanie go na pokładzie urządzeń z niższej półki cenowej. Niestety pełnej specyfikacji nowego CPU jeszcze nie znamy. Przecieki wskazują jednak na to, że procesor zbudowany zostanie z dwóch rdzeni Cortex-A75 oraz sześciu rdzeni Cortex-A55 wspartych przez układ graficzny Mali-G52 MC2. Istnieje także szansa na to, że producent pokusi się o zastosowanie technologii trójklastrowej. Oznacza to, że rdzenie zostaną podzielone na trzy grupy pod względem wydajności, a zarządzanie nimi będzie tak zorganizowane, by w zależności od potrzeb zapewnić wysoką wydajność bądź energooszczędność.

Czy dzięki nowemu procesorowi na rynek zaczną trafiać niedrogie, wydajne smartfony, w przypadku których odpalanie mobilnych gier będzie czystą przyjemnością? Miejmy nadzieję, że tak. Segment smartfonów dla graczy jest bowiem nadal zdominowany przez urządzenia z wyższej półki, a na ich zakup nie każdy może sobie pozwolić.

Źródło: Android Authority