windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Bezpieczeństwo Ciekawostki Google

Smartfony z Androidem będą bezpieczniejsze. Google szykuje nową funkcję!

W obliczu narastającej rokrocznie cyberprzestępczości bezpieczeństwo naszych danych to coraz ważniejsza kwestia. Zauważa to Google. Już niebawem do systemu Android trafią nowe funkcje związane z uwierzytelnianiem, dzięki którym hakerom trudniej będzie dobrać się do naszych danych. Znają je już właściciele urządzeń z iOS na pokładzie. Rzućmy okiem dlaczego będą dla nas bardzo ważne.

Android juz wkrótce ma uzyskać wsparcie biometrii w kwestii autouzupełniania haseł. Konieczne ma być zeskanowanie twarzy bądź odcisku palca zanim uzyskamy dostęp do naszych zapisanych w urządzeniu danych logowania. Dzięki takiej nowości nawet gdy nasz telefon wpadnie w niepowołane ręce, to dane logowania do serwisów społecznościowych, maila czy aplikacji związanych z naszymi finansami będzie chroniona dzięki dodatkowej wartstwie zabezpieczeń. Nowość jest już testowana przez inżynierów koncernu z Mountain View. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy zostanie wprowadzona do systemu Android. Być może będzie składową Androida 11. W najgorszym natomiast przypadku poczekamy na nią jeszcze rok.

Cieszy fakt, że Google zabiera się za poprawianie zabezpieczen Androida. Swego czasu był to bardzo kulejący aspekt oprogramowania z Mountain View. Z każdą dużą aktualizają „Robot” jest jednak coraz bezpieczniejszym systemem. A co Wy sądzicie o wspomnianych zabezpieczeniach biometrycznych? Czy to Waszym zdaniem dobry pomysł?

Źródło: XDA