windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Następca Galaxy Folda zadebiutuje pod nową nazwą. Wiemy o nim coraz więcej!

Samsung Galaxy Fold pierwszej generacji był urządzeniem nowatorskim, jednak nie pozbawionym dość uporczywych wad. Mimo to, koncern z Korei zamierza wprowadzić na rynek jego następcę, modyfikując jednocześnie swoją wizję składanego smartfona. Ale to nie wszystko. Samsung wprowadzi na rynek ową nowość pod nową marką. A ja domyślam się już jaki jest tego powód.

Nowość reprezentuje zupełnie inną koncepcję od poprzednika. Będzie to składany smartfon konstrukcyjnie zbliżony do Motoroli RAZR. Zachowa jednak przy tym pewne elementy charakterystyczne dla Samsunga – jak umiejscowienie kamerki do selfie i rozmów wideo w centralnej części górnej krawędzi ekranu. Wiadomo także, że elastyczny ekran ma być zabezpieczony przed przypadkowym zarysowaniem (nawet paznokciem!) dzięki specjalnej warstwie odpowiednio przygotowanego, cieniutkiego szkła. Pogłoski mówią, że urządzenie ma zaoferować użytkownikom nagrywanie wideo w rozdzielczości 8K. Najciekawsze jednak zostawiłem dla Was na koniec. Kolejna generacja składanego smartfona Samsunga zadebiutuje pod zupełnie nową marką. Najwyraźniej koncern chce zmazać negatywne wrażenie po pierwszym, awaryjnym Foldzie. Jego następcą trafi więc do sprzedaży jako Samsung Galaxy Bloom.

Nowość kosztować ma około 1000 USD. Z pewnością na takim zabiegu ucierpi trochę jej specyfikacja. Premiera Galaxy Bloom może być jednak krokiem milowym w dalszym rozwijaniu przez Samsunga portfolio składanych smartfonów. Jeśli bowiem urządzenie zostanie ciepło przyjęte, to będzie to dla Koreańczyków jasny sygnał do dalszego bnięcia w ten segment i projektowania coraz ciekawszych „składaków” oraz dopracowywania technologii stosowanych w procesie ich produkcji.

Źródło: GSM Arena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o