windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Starsze flagowce Samsunga z ważną funkcją. Trafi na nie z Androidem 10!

Samsung niejednokrotnie udowadniał nam, że potrafi dbać o aktualizacje flagowych smartfonów (nawet tych starszych) jak mało który inny producent, posiadający w swojej ofercie smartfony z Androidem na pokładzie. Nie inaczej jest i tym razem. Flagowce z 2018 roku mogą bowiem liczyć na ważną aktualizację oprogramowania, która przyniesie ich właścicielom dostęp do ważnej funkcji.

Mowa oczywiście o DeX dla PC. Funkcja ta jest ściśle związana z One UI 2 oraz Androidem 10. Wcześniej została udostępniona właścicielom smartfonów z rodziny Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10. Teraz natomiast trafia także na pokład starszych flagowców. To dobra wiadomość, gdyż umożliwia nam ona skorzystanie z trybu DeX także w przypadkach, w których nie mamy dostępu do przewodu z USB-C na HDMI. Minusem takiego rozwiązania jest natomiast konieczność uzyskania dostępu do komputera z wgranym systemem operacyjnym Windows bądź macOS. DeX dla PC, w odniesieniu do „klasycznego” DeX, nie zastąpi nam więc w podróży komputera i do skorzystania z niego nie wystarczy tylko monitor bądź telewizor ze złączem HDMI. Warto natomiast odnotować, że będzie to jednak przydatny sposób na korzystanie z zasobów naszego smartfona na dużym ekranie.

Dajcie koniecznie znać, czy dane Wam było już korzystać z trybu DeX, bądź DeX dla PC. Na pewno wśród nas są takie osoby! Czy rozwiązanie Samsunga przydaje się w awaryjnych sytuacjach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach i na Facebooku!

Źródło: Phonearena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o